e
sv

Fil Saati

avatar

kitappmuhendisii

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Muhteşem ama muhteşem bir kitap yorumu ile geldim. Evden çıkamadığımız sıkıntılı günlerde bana tüm sıkıntıları unutturan bir kitap oldu Fil Saati. Zaman yolcusu bir katil, zeki komiser Merih, psikolog Güneş ve Profesör ‘ün hikayesini anlatıyordu. Bütün bunlar yanına Mevlana ve eserlerinden de oldukça bahsedilmiş. Kelimelere nasıl dökeceğim bilemediğim bir kurguya sahipti. Her sayfada yeni bir problem ve geçmiş problemin çözümü vardı. Kitaba başlamam ile bitmesi aynı anda oldu diyebilirim. Dili ve üslubu ile yazara, akıcılığı ve kurgusu ile kitaba bayıldım. Kitabı bitirdikten sonra 1 saat kadar boş boş duvara baktım. Kitabı okurken düşündüklerim de, sonu hakkındaki düşüncelerim de tutmadı. Her sayfada ters köşe yaptı kitap. Herkes ama herkes okusun, herkes beğensin istiyorum. Her ne kadar okurken heyecandan sevdiğim yerlerin altını çizmeyi unutsam da aşağıya birkaç alıntı koyacağım, mutlak bakın.
Neler okuduğunuzu yorumlara yazmayı unutmayın
.
.
Alıntılar
.
“Her kaybedişten bir arayış doğmaz ama her buluş başka bir yokluğun habercisidir. İnsan çoğu zaman dünyanın hakimi bazen de küçük bir anın esiridir. ”
.
” Acelesi yoktu ama insan çocukken hep Acelesi varmış gibi hareket etmekte ısrarcı davranırdı. yürünecek mesafeler için koşar, oturulacak koltuklarda zıplar, her teneffüs terler ve belki de en çok büyümek için acele ederdi.
.
” İnsanoğlu her şeyin sırrını bulduğunu düşünmüştü ama bundan daha büyük yanılamazdı ve belki de zamanın bir illüzyon olduğunu anlamak için sadece biraz daha zamana ihtiyacı vardı.”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Fil Saati