e
sv

Harry Potter Kitap Serisi

avatar

İlayda Kayapınar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

içerik görsel sahibi  ; @theblog_of_gokkusagi
İnstagram Adresidir .
Selam dostlar!!! Bugün çok sevdiğim bir set ile geldim.
Küçüklüğümden beri filmlerini izliyorum. Ve her defasında da filme hayran kalıyorum.Küçükken film serisinin kitapları olduğunu hiç bilmiyordum. Ortaokula geçtiğimde öğretmenimiz bize bu kitapları önermişti. Ve kimse de okumak istememişti. Birkaç hafta sonra, sonunda bir kişi kitabı okumaya karar verdi. Okumaya başladı ve sevmeye başladı. Sonradan birkaç kişi daha okumaya başladı. Kitabı bitiren sonraki kitabına geçiyordu. İlk başlayanlar 5. kitaba geçmişti. Sonunda ben de seriye merak sardım ve bir arkadaşımdan ilk kitabı ödünç aldım. Çok sevdim ve ilk kitabı bir günde bitirdim. İkinci kitabını da ödünç aldım. Onu da çok sevince seriyi almaya karar verdim. Seriyi sipariş ettim ve sonunda geldi. Üçüncü kitaptan okumaya başladım. Gerçekten aşırı sürükleyiciydi. Bir baktım, seriyi bir buçuk ayda falan bitirmişim. O zamanlarda okuma alışkanlığıma göre çok iyiydi.
Seriye gelecek olursak çok sevdim. Bir sürü bulmacalar vardı. Aksiyonlar, heyecanlı olaylar da vardı. Aşırı korktuğum ve aşırı mutlu olduğum konular vardı. Hele kitapların sonları… Gerçekten şoke oluyordum. İlk altı kitabı güzeldi ama en çok yedinci kitapta eğlendim. En çok macera, aksiyon ve heyecan yedinci kitaptaydı. Kötü karakterlerden o kadar nefret ettim ki… Yazar gerçekten çok iyi şeyler başarmış. O kadar insan, büyü, isimler, yerler, binalar, okul… O kadar değişik şeyler vardı ki… İnsanı heyecanlandırıyor
Serinin konusuna gelelim. Seride Harry Potter adında bir baş karakter var. Zaten isminden de anlamış olmalısınız. Annesi ve babası öldürülmüş olan Harry (Bunu spoiler saymayın, çünkü zaten kitabın başında geçiyor.), tek akrabaları olan Vernon amca, Petunia teyze ve kuzeni Dudley’le kalmaya başlıyor. Maalesef ki ailesi ona pek iyi davranmıyor. Hogwarts Büyücülük ve Cadıcılık okulundan bir mektup geliyor ve Harry’i okula çağırıyor. İşte asıl olaylar bundan sonra gerçekleşiyor. Harry, bir sürü arkadaş ve düşman ediniyor. Sihirleri, değişik dersleri, büyüleri keşfediyor. Ve biraz da yaramaz diyebilirim. Çünkü aşırı cesaretli ve ne tür bir olay olsa hep Harry’i buluyor.
Bazı kitapların, özellikle Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın kalınlığına bakmayın. Çünkü aşırı sürükleyici. Aşırı kalın olmasına rağmen çok kısa bir sürede bitirdim. Tavsiye ediyorum. Okuyun.
Bu arada yedinci kitaptan sonra bir kitap daha var. Adı, Harry Potter ve Lanetli Çocuk. Bu kitapta geçen olaylar yedinci kitaptan tam on dokuz yıl sonra gerçekleşiyor. Onu da okumalısınız.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Harry Potter Kitap Serisi