e
sv

Manga Yorumu Tokyo Gûl:re

avatar

İlayda Kayapınar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

içerik görsel sahibi  ; @theblog_of_gokkusagi
İnstagram Adresidir .
Herkese selam, arkadaşlar!! Bugün sizlere manga yorumu ile geldim. (Yeni temam…)
Tokyo Gûl ve Tokyo Gûl:re Manga Serisi, mangaları sevmeme neden oldu. İki yıl önce bir arkadaşımda görmüştüm ve ben de merak edip ondan ödünç aldım. Okumaya başladıkça aşırı heyecanlanmaya başladım. Bir baktım, ilk mangayı bir saatte bitirmişim. Ve bir süre de fanı olmuş olabilirim. Her karakteri ayrı sevdim. Kimine kızdım, kimine şaşırdım, kimini sevdim.
Bu manga serisi iki bölümden oluşuyor. Tokyo Gûl Serisi, 14 mangadan oluşuyor. İkinci serisi Tokyo Gûl:re de yanlış hatırlamıyorsam 16 mangadan oluşuyordu.  Bu seri ikiye ayrıldı çünkü birinci serinin sonunda aşırı olağanüstü bir olay oluyor ve ikinci seride de bambaşka bir olayla başlıyor. Bir dizinin iki bölümü gibi yani. Şuanda Tokyo Gûl Serisi, Türkçeye çevrildi. Tokyo Gûl:re Serisi’nden de 11’e kadar çevrildi ve çevrilmeye devam ediyor.
Serinin konusuna gelecek olursak; insan etiyle beslenen ve sadece kahve içebilen bir tür var. Bunlara gûl deniyor. Sırtlarından kagune adlı bir silah çıkıyor ve bu insanları yok ediyor. Özel bir birim, gûlların kagunelerini onlara karşı kullanarak sayılarını azaltmaya çalışıyor. Devam mangalarında da gûl birlikleri ve benzeri örgütler çıkıyor.
Serinin içinde şoke olacağınız, üzüleceğiniz anlar da olacak. Tokyo Gûl Serisi’nin son mangası, insanı gerçekten de şoke ediyor. Bence okuyun, alamazsanız da internetten okuyun.
Peki, siz hangi mangaları okudunuz ya da okuyacaksınız?
Ve yeni temam konusunda ne düşünüyorsunuz?
Gelin, yorumlarda konuşalım.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Manga Yorumu Tokyo Gûl:re