e
sv

Yazar Ebubekir Eraslan Kimdir ?

avatar

İlayda Kayapınar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

EBUBEKİR ERASLAN

İstanbul’da doğan Ebubekir Eraslan, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2006-2010 yılları arasında “asistan öğrenci” sıfatıyla sırasıyla İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Kitaplığı, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Nadir Eserler Bölümü, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Seminer Kitaplığı ve de İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nde çalıştı. 75. yıl Türk Dili Bayramı etkinlikleri kapsamında 2007 yılında Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen resmi törenlerde Türk gençliğini temsilen konuşma yaptı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 2009 yılında dereceyle bitirdi. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Tezsiz Yüksek Lisansını, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü Yeni Türk Dili Anabilim dalında Tezli Yüksek Lisansını, 2019 yılında da Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yeni Türk Dili bilim dalında doktorasını tamamladı.

2013 yılları arasında Ağrı Doğubeyazıt 1. Mekanize Piyade Tugayı’nda asteğmen rütbesiyle vatani görevini yaptı. Burada okuma-yazma bilmeyen Mehmetçiğe okuma-yazma kursu verdi. Mehmetçik Dershanesi’nde de Ağrı Doğubeyazıtlı öğrencilere Türkçe, Türk Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı derslerini okuttu.

2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığına atandı. Beşiktaş, Şişli gibi ilçelerde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra en son üstün zekalı ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim-öğretim gördüğü İstanbul Kadıköy Bilim ve Sanat Merkezi’ne atanmaya hak kazanan en genç öğretmen oldu. Kadıköy Bilim ve Sanat Merkezi’nde “üstün zekalı ve özel yetenekli öğrencilere “Dil Sanatları” derslerini verdi.

2017 yılından beri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Dili Bölümünde çalışmakta olan yazar; “Türk Dili I, Türk Dili II, Ses-Şekil Bilgisi, Cümle Bilgisi, Diksiyon ve Sunum” derslerini vermektedir.

Yazarın yayımlanmış pek çok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yazar Ebubekir Eraslan Kimdir ?